film
Cseng Csing-szung idén is az interneten, a kínai közösségi média legkülönbözőbb platformjain tette lehetővé a jelölést egy hónapon át. Egyelőre ennek alapján választották ki azt a tíz filmet, amelyekből egy több mint 20 tagú szakmai zsűri dönti el, hogy melyek a legérdemesebbek az Arany Seprűre. A végső eredményt március közepén hirdetik ki.
A filmek közül két kategóriában hirdetnek majd "győztes veszteseket", de rendezők, forgatókönyvírók, valamint férfi és női főszereplők is számíthatnak a díjra.
Cseng, aki egy szakmai lapot is vezet, 2010-ben alapította a díjat. Úgy fogalmazott, hogy a nyilvánosság filmekről szóló visszajelzéseit igyekeznek vele és az internetes közvélemény-kutatás eredményével értékelni. Beszámolt róla, hogy a nagyközönség megfogalmazása szerint tavaly a filmtörténet eddigi "legszégyentelenebb, legkevésbé kreatív és legszörnyűbb" kínálatát vonultatták fel a kínai alkotók.
Cseng azt is elárulta, eddig még egyetlen "jutalmazott" sem vette át az Arany Seprűt, nem úgy, mint neves nemzetközi rokonát, a hollywoodi Arany Málnát.
A tavalyi filmek idei jelöltjei között van például a Hold királyság fehér hajú boszorkánya vagy a Tiny Times 3. Utóbbi több mint 500 millió jüant (22,5 milliárd forint) bevételt ért el. Az ugyancsak a listára felkerült Monkey King (Majomkirály) ennek a dupláját hozta.