irodalom
2013. 06. 05.
A Ráció Kiadó és a Magyar Műhely Kiadó Ünnepi Könyvheti könyvei - 2013
A Ráció Kiadó, a Magyar Műhely Kiadó és a Szépirodalmi Figyelő Alapítvány könyveit nagy kedvezményekkel vásárolhatja meg a 84. Ünnepi Könyvhéten a Vörösmarty téren (Deák Ferenc utca, 2-es pavilon)!
A Ráció Kiadó és a Magyar Műhely Kiadó az alábbi, az Ünnepi Könyvhétre megjelentetett könyveit ajánlja szíves figyelmükbe:
Imre Zoltán: A nemzet színpadra állításai. A magyar nemzetiszínház-elképzelés változásának főbb momentumai 1837-től napjainkig
A könyv középpontjában a múlt és a jelen nemzetiszínház-elképzeléseinek az értelmezése áll. Az egyes fejezetek egyrészt arról tudósítanak, hogyan reprezentálódhat egy virtuális közösség, azaz egy nemzet egy valódi színházban, különböző történeti kontextusokban a 19. század első felétől napjainkig. Másrészt pedig arról, hogy egy virtuális közösség, azaz egy nemzet hogyan reprezentálódhat egy olyan virtuális színházban, amelynek léte gyakran szinte teljesen független az adott korszak valódi Nemzeti Színházától. Mindkét területen azt kerestem, milyen aggályokat, lehetőségeket, fantazmagóriákat és elképzeléseket állítottak valós és virtuális színpadra. A Nemzeti Színház létrehozásáról, megnyitó előadásáról, különböző épületeinek elhelyezéséről, fontosabb és kevésbé fontosnak tűnő előadásairól szóló viták vizsgálata közben egyrészt azt kutattam, hogy egy nemzet színházban való reprezentálásának elképzelése a magyar köztudatban hogyan manifesztálódott; másrészt pedig azt, hogy milyen kapcsolatban állt a hatalommal, a különböző társadalmi csoportok elképzeléseivel, a nemzeti identitással és a (kulturális) legitimációval. A könyv tehát arra a felfogásra épül, hogy kik, hol, mikor és hogyan képzelték, illetve képzelik el a nemzet színházát, legyen az a valós Nemzeti Színház vagy éppen a virtuális nemzeti színház.
Imre Zoltán az ELTE BTK Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudományi Tanszékének oktatója és a Természetes Vészek Kollektíva (www.artdisasters.com) dramaturgja. Fontosabb munkái: Színház és teatralitás – Néhány kortárs lehetőség (2003); Átvilágítás: A magyar színház európai kontextusban (szerkesztő, szerző, 2004); Színház és szociológia határán (társszerkesztő, szerző, 2005); Alternatív színháztörténetek – Alternatívok és alternatívák (szerkesztő, szerző, 2008); A színház színpadra állításai – elméletek, történetek, alternatívák (2009); Szigorúan bizalmas – Dokumentumok a Nemzeti Színház Kádár-kori történetéhez (társszerkesztő, 2010); valamint számos magyar és angol nyelvű elméleti és történeti tanulmány a magyar és az európai színházról.
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 392 oldal
ISBN 978-615-5047-34-3
Bolti ár: 3750 Ft
Megrendelhető: Ráció Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: racio@racio.hu
www.racio.hu
Hatos Pál: Választott népek és a vereség kultúrája. Esszék a modern eszmetörténet vallásos kontextusainak köréből
Vajon a vallási kérdések mennyiben tekinthetők a modern történelem alakító tényezőinek? Amióta az európai történelmet és a politikai cselekvést többé nem a kereszténység jövendölte végidőkre való várakozás határozza meg, a vallási közömbösség az az integráló tényező, amelyre a politikai közösség épül. Ám a vallás plurális valósága azóta sem szűnt meg befolyásolni vagy éppen provokálni egyéni és közösségi létezésünket, ráadásul folyamatosan és szisztematikusan "szökik ki" a tudományos leírás megértési kísérleteiből. A kötet esszéi ezt a problémát járják körül megannyi téma ürügyén: a szekularizáció triumfalizmusa, a nemzeti kiválasztottság-tudat, a nemzedéki konfliktus, a város szimbolikája, az öregkor nyomorúsága, az emlékezés nosztalgiái, a biográfia törésvonalai és a történeti elbeszélés "terhe" alól minduntalan a vallási összefüggések élő és ható jelenléte tűnik elő. Az eszkatologikus dimenziónak, a cselekvési alternatívák közötti választások felett érzett egzisztenciális szorongásnak és reményeknek nemcsak egyéni dimenziója, hanem a modern történelemben strukturálisan jelenlevő politikai relevanciája is van.
A szerző történész.
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 328 oldal
ISBN 978-615-5047-43-5
Bolti ár: 3125 Ft
Megrendelhető: Ráció Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: racio@racio.hu
www.racio.hu
"Figyeljétek a mesélő embert". Esszék és tanulmányok Lengyel Péterről
Szerkesztő: Radvánszky Anikó
A "Nyájas Olvasó" egy, az egyszerűség kedvéért nevezzük így: tanulmánygyűjteményt tart most a kezében, amely Lengyel Péter, a kortárs magyar prózairodalom egyik kiemelkedő jelentőségű alkotójának pályáját tekinti át. Ha meg kellene nevezni néhány kulcsszót e próza jellemzésére, akkor a mese, a történet, a nyomozás mindenképpen közöttük lenne. A nyomozás arra utal, hogy a történet ugyan nehezen kibogozható, s bár mindig maradnak homályos részletek, megfejtetlen mozzanatok, az igazság és a valóság azért felvillantható. A mesélés, a történet elmondása ezért is kitüntetett fontosságú elem ebben a prózában, mert lényegében minden Lengyel-szöveg arra utal hol világosan, hol rejtélyesen, hogy egyetlen történet részesei vagyunk mindannyian. Lengyel Péter e tekintetben archaikus szerző, és a klasszikus modernitás alapjain szocializálódott: látja a széttördelt egészet, s ezért láttatja a töredékeket, de mindig mögéjük rajzolja egészüket is. Regényei ezért is hatalmas olvasmányok: úgy mutatják az elbeszélés nehézségeit, hogy közben a "nyájas olvasó" (és azért nyájas, mert a szerző valóban nyájasként kezeli) falja a történetet. Tökéletesen igaza volt egykoron Balassa Péternek (aki igazi nagy olvasója volt Lengyel Péternek) abban, hogy "prózájának hihetetlen előzékenysége, olvasó-központúsága" van. Nyájas az olvasóhoz. Ars poeticája talán éppen ezzel foglalható össze: őrzés, elmondás és továbbadás. A regény ezek szerint nem csak esztétikai kategória, s ezzel az állásponttal minden bizonnyal meglehetősen egyedül áll Lengyel Péter.
Mondjuk így: magányos. /DÉRCZY PÉTER/
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 640 oldal
ISBN 978-615-5047-45-9
Bolti ár: 4500 Ft
Megrendelhető: Ráció Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: racio@racio.hu
www.racio.hu
Szombathy Bálint: Dada-tsúszda. Töredékek Tsúszó Sándor életéből
A regény egy fiktív személy, Tsúszó Sándor felvidéki művészpalánta életének párizsi időszakát dolgozza fel, aki fiatalon bekerült az avantgárd csatározások kellős közepébe, tudniillik a Tristan Tzara dadaista és André Breton szürrealista vezér közötti rivalizálás csetepatéiba. Tsúszó nagy reményekkel érkezett 1924-ben a francia fővárosba, de végül is kiábrándultan, sértetten távozott onnan. A regényben Tsúszón kívül minden szereplő valós történelmi alak, az érintett korszak művészetének fontos alakítója: Tzarán és Bretonon kívül Paul Éluard, Erik Satie, Szergej Pavlovics Gyagilev, René Crevel, Kiki de Montparnasse, Man Ray stb., valamint a Párizsban tartózkodó Illyés Gyula, aki barátságot köt Tsúszóval. De itt található a korabeli párizsi élet számos egyéb kiemelkedő személyisége is.
Szombathy regénye annak a modernista hagyománynak a kontextusába ágyazza az eseményeket, amelyek a hatvanas-hetvenes években rá is döntő hatással voltak, alapvetően meghatározva művészeti tájékozódását és képzőművészeti-írói pályájának alakulását. A szerző a konkrét önéletrajzi utalásokat mindvégig igyekszik kerülni, így Tsúszó személyét egy általános érvényű archetípus magatartásmintája és mentalitása mentén próbálja kibontani, olyan művészetelméleti kérdéseket is érintve, amelyek ma is teljességgel időszerűek: nemzeties–nemzetközi, vidéki–urbánus, helyi–nem helyi, illetve anyaországi magyar–határon túli magyar, intézményesség–intézményellenesség.
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 156 oldal
ISBN 978-963-7596-78-0
Bolti ár: 2500 Ft
Megrendelhető: Magyar Műhely Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: magyarmuhely@magyarmuhely.hu
Szkárosi Endre – Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények
SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgárd irodalom egyik kulcsszereplője ismét a költészet lehetséges nyelveinek és kiterjesztéseinek, valamint a hordozó (ezúttal a könyv) összeillesztésének feszültségére alapozza új "költészetművészeti könyvmunkáját". Mintegy harminc év alatt bemutatott költői performanszaiból válogatva, azok képi, információs és szövegdokumentumaiból, a kapcsolódó versekből-szövegekből és az ezekhez írt új költeményekből sokrétű (grafikai, fotográfiai, tipográfiai és szöveg-) műegészeket készít, melyek egyenként is, együttesen is a valamikori performansz költői energiáit hivatottak a jelen idő számára újrateremteni – ma érvényes költői közlésként, performanszkölteményként illesztve azt a kortárs költészet univerzumába. A különböző időket, tereket, helyzeteket és műnyelveket összekötő egyes performanszköltemények kialakításában a műveket grafikailag és tipográfiailag is megtervező ARANY IMRE a költő alkotótársává válik. A vizuális és szöveghordozó felületként egyaránt működő könyvlapok és oldalpárok az olykor több lapra kiterjedő művek, ciklusok idő-tér-nyelv-sűrítményeinek kompozíciós terévé válnak, és így keltik fel azt a kreatív feszültséget, amely minden műalkotás sajátossága.
A Verboterror egésze, az összes benne így felépített művel a közelmúlt és a jelen magyar költészetének rendkívüli gazdagságát reméli megjeleníteni szövegeivel, gesztusaival, színeivel, formáival, a szerző tudatosan választott és olykor szinte akaratlan alkotótársaival, az események résztvevőivel, a kultúrát folyamatában képző mozzanatokkal – hiszen Szkárosi szerint: "a költészet tér, anyag és mozgás".
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 96 oldal
ISBN 978-963-7596-77-3
Bolti ár: 2955 Ft
Megrendelhető: Magyar Műhely Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: magyarmuhely@magyarmuhely.hu
Az Ünnepi Könyvhét ideje alatt szerzőink az alábbi időpontokban dedikálják könyveiket:
2013. június 8-án 11-12 h között: Imre Zoltán - A nemzet színpadra állításai
A szerző a kötetet 2013. június 10-én 12:30-kor mutatja be Csáki Judit (kritikus) és P. Müller Péter (dráma- és színháztörténész) részvételével. A beszélgetés helyszíne Művészetek és Irodalom Háza (Pécs, Széchenyi tér 7–8.).
2013. június 8-án 14-15 h között: Szkárosi Endre - Verboterror
2013. június 8-án 15-16 h között: Kondor Péter János - Esemény és elbeszélés
2013. június 9-én 11-12 h között: Szkárosi Endre - Verboterror
2013. június 9-én 14-15 h között Hatos Pál - Választott népek és a vereség kultúrája
A régebbi könyveket akár 50%-os kedvezménnyel megvásárolhatja a Könyvhét ideje alatt, de az új könyvekből is jelentős kedvezményt adunk!
Várjuk szeretettel a Ráció Kiadó, a Magyar Műhely Kiadó és a Szépirodalmi Figyelő Alapítvány pavilonjánál (a Deák Ferenc utca elején a kettes pavilonban)!
www.racio.hu
Imre Zoltán: A nemzet színpadra állításai. A magyar nemzetiszínház-elképzelés változásának főbb momentumai 1837-től napjainkig
A könyv középpontjában a múlt és a jelen nemzetiszínház-elképzeléseinek az értelmezése áll. Az egyes fejezetek egyrészt arról tudósítanak, hogyan reprezentálódhat egy virtuális közösség, azaz egy nemzet egy valódi színházban, különböző történeti kontextusokban a 19. század első felétől napjainkig. Másrészt pedig arról, hogy egy virtuális közösség, azaz egy nemzet hogyan reprezentálódhat egy olyan virtuális színházban, amelynek léte gyakran szinte teljesen független az adott korszak valódi Nemzeti Színházától. Mindkét területen azt kerestem, milyen aggályokat, lehetőségeket, fantazmagóriákat és elképzeléseket állítottak valós és virtuális színpadra. A Nemzeti Színház létrehozásáról, megnyitó előadásáról, különböző épületeinek elhelyezéséről, fontosabb és kevésbé fontosnak tűnő előadásairól szóló viták vizsgálata közben egyrészt azt kutattam, hogy egy nemzet színházban való reprezentálásának elképzelése a magyar köztudatban hogyan manifesztálódott; másrészt pedig azt, hogy milyen kapcsolatban állt a hatalommal, a különböző társadalmi csoportok elképzeléseivel, a nemzeti identitással és a (kulturális) legitimációval. A könyv tehát arra a felfogásra épül, hogy kik, hol, mikor és hogyan képzelték, illetve képzelik el a nemzet színházát, legyen az a valós Nemzeti Színház vagy éppen a virtuális nemzeti színház.
Imre Zoltán az ELTE BTK Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudományi Tanszékének oktatója és a Természetes Vészek Kollektíva (www.artdisasters.com) dramaturgja. Fontosabb munkái: Színház és teatralitás – Néhány kortárs lehetőség (2003); Átvilágítás: A magyar színház európai kontextusban (szerkesztő, szerző, 2004); Színház és szociológia határán (társszerkesztő, szerző, 2005); Alternatív színháztörténetek – Alternatívok és alternatívák (szerkesztő, szerző, 2008); A színház színpadra állításai – elméletek, történetek, alternatívák (2009); Szigorúan bizalmas – Dokumentumok a Nemzeti Színház Kádár-kori történetéhez (társszerkesztő, 2010); valamint számos magyar és angol nyelvű elméleti és történeti tanulmány a magyar és az európai színházról.
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 392 oldal
ISBN 978-615-5047-34-3
Bolti ár: 3750 Ft
Megrendelhető: Ráció Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: racio@racio.hu
www.racio.hu
Hatos Pál: Választott népek és a vereség kultúrája. Esszék a modern eszmetörténet vallásos kontextusainak köréből
Vajon a vallási kérdések mennyiben tekinthetők a modern történelem alakító tényezőinek? Amióta az európai történelmet és a politikai cselekvést többé nem a kereszténység jövendölte végidőkre való várakozás határozza meg, a vallási közömbösség az az integráló tényező, amelyre a politikai közösség épül. Ám a vallás plurális valósága azóta sem szűnt meg befolyásolni vagy éppen provokálni egyéni és közösségi létezésünket, ráadásul folyamatosan és szisztematikusan "szökik ki" a tudományos leírás megértési kísérleteiből. A kötet esszéi ezt a problémát járják körül megannyi téma ürügyén: a szekularizáció triumfalizmusa, a nemzeti kiválasztottság-tudat, a nemzedéki konfliktus, a város szimbolikája, az öregkor nyomorúsága, az emlékezés nosztalgiái, a biográfia törésvonalai és a történeti elbeszélés "terhe" alól minduntalan a vallási összefüggések élő és ható jelenléte tűnik elő. Az eszkatologikus dimenziónak, a cselekvési alternatívák közötti választások felett érzett egzisztenciális szorongásnak és reményeknek nemcsak egyéni dimenziója, hanem a modern történelemben strukturálisan jelenlevő politikai relevanciája is van.
A szerző történész.
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 328 oldal
ISBN 978-615-5047-43-5
Bolti ár: 3125 Ft
Megrendelhető: Ráció Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: racio@racio.hu
www.racio.hu
"Figyeljétek a mesélő embert". Esszék és tanulmányok Lengyel Péterről
Szerkesztő: Radvánszky Anikó
A "Nyájas Olvasó" egy, az egyszerűség kedvéért nevezzük így: tanulmánygyűjteményt tart most a kezében, amely Lengyel Péter, a kortárs magyar prózairodalom egyik kiemelkedő jelentőségű alkotójának pályáját tekinti át. Ha meg kellene nevezni néhány kulcsszót e próza jellemzésére, akkor a mese, a történet, a nyomozás mindenképpen közöttük lenne. A nyomozás arra utal, hogy a történet ugyan nehezen kibogozható, s bár mindig maradnak homályos részletek, megfejtetlen mozzanatok, az igazság és a valóság azért felvillantható. A mesélés, a történet elmondása ezért is kitüntetett fontosságú elem ebben a prózában, mert lényegében minden Lengyel-szöveg arra utal hol világosan, hol rejtélyesen, hogy egyetlen történet részesei vagyunk mindannyian. Lengyel Péter e tekintetben archaikus szerző, és a klasszikus modernitás alapjain szocializálódott: látja a széttördelt egészet, s ezért láttatja a töredékeket, de mindig mögéjük rajzolja egészüket is. Regényei ezért is hatalmas olvasmányok: úgy mutatják az elbeszélés nehézségeit, hogy közben a "nyájas olvasó" (és azért nyájas, mert a szerző valóban nyájasként kezeli) falja a történetet. Tökéletesen igaza volt egykoron Balassa Péternek (aki igazi nagy olvasója volt Lengyel Péternek) abban, hogy "prózájának hihetetlen előzékenysége, olvasó-központúsága" van. Nyájas az olvasóhoz. Ars poeticája talán éppen ezzel foglalható össze: őrzés, elmondás és továbbadás. A regény ezek szerint nem csak esztétikai kategória, s ezzel az állásponttal minden bizonnyal meglehetősen egyedül áll Lengyel Péter.
Mondjuk így: magányos. /DÉRCZY PÉTER/
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 640 oldal
ISBN 978-615-5047-45-9
Bolti ár: 4500 Ft
Megrendelhető: Ráció Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: racio@racio.hu
www.racio.hu
Szombathy Bálint: Dada-tsúszda. Töredékek Tsúszó Sándor életéből
A regény egy fiktív személy, Tsúszó Sándor felvidéki művészpalánta életének párizsi időszakát dolgozza fel, aki fiatalon bekerült az avantgárd csatározások kellős közepébe, tudniillik a Tristan Tzara dadaista és André Breton szürrealista vezér közötti rivalizálás csetepatéiba. Tsúszó nagy reményekkel érkezett 1924-ben a francia fővárosba, de végül is kiábrándultan, sértetten távozott onnan. A regényben Tsúszón kívül minden szereplő valós történelmi alak, az érintett korszak művészetének fontos alakítója: Tzarán és Bretonon kívül Paul Éluard, Erik Satie, Szergej Pavlovics Gyagilev, René Crevel, Kiki de Montparnasse, Man Ray stb., valamint a Párizsban tartózkodó Illyés Gyula, aki barátságot köt Tsúszóval. De itt található a korabeli párizsi élet számos egyéb kiemelkedő személyisége is.
Szombathy regénye annak a modernista hagyománynak a kontextusába ágyazza az eseményeket, amelyek a hatvanas-hetvenes években rá is döntő hatással voltak, alapvetően meghatározva művészeti tájékozódását és képzőművészeti-írói pályájának alakulását. A szerző a konkrét önéletrajzi utalásokat mindvégig igyekszik kerülni, így Tsúszó személyét egy általános érvényű archetípus magatartásmintája és mentalitása mentén próbálja kibontani, olyan művészetelméleti kérdéseket is érintve, amelyek ma is teljességgel időszerűek: nemzeties–nemzetközi, vidéki–urbánus, helyi–nem helyi, illetve anyaországi magyar–határon túli magyar, intézményesség–intézményellenesség.
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 156 oldal
ISBN 978-963-7596-78-0
Bolti ár: 2500 Ft
Megrendelhető: Magyar Műhely Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: magyarmuhely@magyarmuhely.hu
Szkárosi Endre – Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények
SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgárd irodalom egyik kulcsszereplője ismét a költészet lehetséges nyelveinek és kiterjesztéseinek, valamint a hordozó (ezúttal a könyv) összeillesztésének feszültségére alapozza új "költészetművészeti könyvmunkáját". Mintegy harminc év alatt bemutatott költői performanszaiból válogatva, azok képi, információs és szövegdokumentumaiból, a kapcsolódó versekből-szövegekből és az ezekhez írt új költeményekből sokrétű (grafikai, fotográfiai, tipográfiai és szöveg-) műegészeket készít, melyek egyenként is, együttesen is a valamikori performansz költői energiáit hivatottak a jelen idő számára újrateremteni – ma érvényes költői közlésként, performanszkölteményként illesztve azt a kortárs költészet univerzumába. A különböző időket, tereket, helyzeteket és műnyelveket összekötő egyes performanszköltemények kialakításában a műveket grafikailag és tipográfiailag is megtervező ARANY IMRE a költő alkotótársává válik. A vizuális és szöveghordozó felületként egyaránt működő könyvlapok és oldalpárok az olykor több lapra kiterjedő művek, ciklusok idő-tér-nyelv-sűrítményeinek kompozíciós terévé válnak, és így keltik fel azt a kreatív feszültséget, amely minden műalkotás sajátossága.
A Verboterror egésze, az összes benne így felépített művel a közelmúlt és a jelen magyar költészetének rendkívüli gazdagságát reméli megjeleníteni szövegeivel, gesztusaival, színeivel, formáival, a szerző tudatosan választott és olykor szinte akaratlan alkotótársaival, az események résztvevőivel, a kultúrát folyamatában képző mozzanatokkal – hiszen Szkárosi szerint: "a költészet tér, anyag és mozgás".
Megjelenés éve: 2013
Terjedelem: 96 oldal
ISBN 978-963-7596-77-3
Bolti ár: 2955 Ft
Megrendelhető: Magyar Műhely Kiadó
tel.: (1) 321-8023
fax: (1) 321-4757
e-mail: magyarmuhely@magyarmuhely.hu
Az Ünnepi Könyvhét ideje alatt szerzőink az alábbi időpontokban dedikálják könyveiket:
2013. június 8-án 11-12 h között: Imre Zoltán - A nemzet színpadra állításai
A szerző a kötetet 2013. június 10-én 12:30-kor mutatja be Csáki Judit (kritikus) és P. Müller Péter (dráma- és színháztörténész) részvételével. A beszélgetés helyszíne Művészetek és Irodalom Háza (Pécs, Széchenyi tér 7–8.).
2013. június 8-án 14-15 h között: Szkárosi Endre - Verboterror
2013. június 8-án 15-16 h között: Kondor Péter János - Esemény és elbeszélés
2013. június 9-én 11-12 h között: Szkárosi Endre - Verboterror
2013. június 9-én 14-15 h között Hatos Pál - Választott népek és a vereség kultúrája
A régebbi könyveket akár 50%-os kedvezménnyel megvásárolhatja a Könyvhét ideje alatt, de az új könyvekből is jelentős kedvezményt adunk!
Várjuk szeretettel a Ráció Kiadó, a Magyar Műhely Kiadó és a Szépirodalmi Figyelő Alapítvány pavilonjánál (a Deák Ferenc utca elején a kettes pavilonban)!
www.racio.hu
További írások a rovatból
Falcsik Mari My Rocks – 21 történet – 21 angolszász rockdal című kötetének bemutatójáról