bezár
 

irodalom

2012. 06. 06.
7 könyvvel jön az Ulpius-ház
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Hét magyar szerző könyvét adta ki a 83. Ünnepi Könyvhétre az Ulpius-ház Kiadó. A két szépirodalmi és az öt szórakoztató kötetet szerdán mutatták be Budapesten.

prae.hu

Vándor Ágnes, a könyvkiadó kommunikációs vezetője a könyvheti kínálatból kiemelte a Carbonaro írói álnéven közreadott kötetet, amelyet az Utisz néven publikáló Orosz István grafikus képei illusztrálnak. A Carbonaro éjszakái című könyvet a kiadó kommunikációs vezetője "izgalmas játékként" jellemezte. Mint fogalmazott, a könyv egy sajátos vendégszöveg-gyűjtemény; "a magyar irodalom legizgalmasabb, legmorbidabb, legabszurdabb szövegei" segítségével a szerző arra a kérdésre keresi a választ, hogy a mi a magyar identitás. Vándor Ágnes megjegyezte: Carbonaro "ironikusan, sötét színekkel" alkot, ám szerinte ez a szerző kilétének kiderítésében nem feltétlenül lesz az olvasó segítségére.

Vándor Ágnes arról is beszélt, hogy az 1998-ban indult kiadó egyik célkitűzése volt, hogy a külföldi, főleg angolszász szórakoztató irodalom mellé megtalálja azon magyar szerzőket, akik képesek minőségi, de eladható könyveket írni.

Szerinte ilyen szerző Fejős Éva, akinek Karibi nyár című könyve jelent meg a könyvünnepre. A kommunikációs vezető megjegyezte: a szerzőnek jelentős olvasótábora van, kötetei eddig több mint 300 ezer példányban keltek el.

Fábián Janka az Emma-trilógia után ismét történelmi-romantikus regénnyel jelentkezett, a Lotti öröksége című kötet a Martinovics-féle összeesküvés utáni években játszódik Magyarországon. Vándor Ágnes megjegyezte, hogy a szerző könyvei általában a könyves toplistákra kerülnek, a regényt "békebeli, nosztalgikus történetként" jellemezte.

Réti László zuglói rendőrkapitány először írt saját nevén akciókrimit, korábban Marcus Meadow néven publikált. Az új kötet Célpont Párizsban címmel látott napvilágot, főhőse Victor Jacquard üzletember, akinek életébe nemcsak ifjúkori szerelme toppan be, de megjelennek az arab terroristák és a francia elhárítás emberei is.

A rendőrkapitány elmondta, azért jelentkezett ezúttal saját nevén, mert úgy érezte, hogy ma már magyar névvel is lehet sikert elérni a krimik piacán. Kitért arra is, hogy csaknem húsz éve dolgozik rendőrként, nyolc-kilenc évet emberölési ügyekkel foglalkozott. Megjegyezte: saját tapasztalataiból is merít írás közben, ugyanakkor az MTI kérdésére leszögezte: nem oknyomozó könyveket ír, hanem fikciót, regényei többnyire nem is Magyarországon, hanem külföldön játszódnak.

Sörcsapolás közben okostelefonjába gépelte be első regényét a 27 éves, pincérként dolgozó Csabai Márk, akinek Egy csibész naplója című regényét adta ki az Ulpius. Mint a sajtótájékoztatón elhangzott, a könyv Budapesten játszódik, felbukkan benne a maffia és a nemzetbiztonsági hivatal is.

Az Ulpius gasztrosorozatába illeszkedik Rubin Eszter első könyve, a Barhesz, amelyet szerda este hat órakor a Gozsdu-udvarban, a Yiddishe Mamma Mia nevű étteremben mutatnak be Mautner Zsófia gasztroblogger, Para-Kovács Imre író, újságíró és Pelsőczy Réka színművész közreműködésében. A kiadó kommunikációs vezetője elmondta: a sok különleges receptet egy erotikával fűszerezett szerelmi szál színesíti.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról
Bemutatták Sárkány Tímea első, Boszorkányok nyara című verseskötetét
Bemutatták Szvoren Edina Kérődző Kronosz című könyvét
Horváth Iván (1948-2024)

Más művészeti ágakról

art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje
Az Elérhetetlen című kötet bemutatójáról
Luke Korem és Simon Verhoeven Milli Vanilli – Az évszázad botránya című filmjeiről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés