bezár
 

irodalom

2012. 04. 07.
A Typotex Kiadó programjai a XIX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Typotex Kiadó könyvfesztiváli programjairól, a könyvbemutatókról, dedikálásokról és a Science in Fiction sorozatról alább tájékozódhat.

prae.hu

A Typotex Kiadó programjai:

2012.04.20.
(péntek) 17:00-18:00

Helyszín: Millenáris, Hess András terem

Esemény: Science in Fiction – egy új műfaj születése
(könyvbemutatóval egybekötött kerekasztal-beszélgetés)
Megjelenő könyv: Harald Voetmann: Plinius szerint a világ

Résztvevők:
  • Harald Voetmann, a Plinius szerint a világ című fesztiválra megjelenő könyv szerzője Dániábó
  • Hanne Tornoe, a Dán Kulturális Intézet igazgatója
  • Soós Anita műfordító
  • Galántai Zoltán jövőkutató

Moderátor: Pál Attila

A beszélgetést követően a szerző a Typotex standján (K15) dedikál.


2012.04.21.
(szombat) 15:00-16:00

Helyszín: Millenáris, Supka Géza terem

Esemény: Think BIG, avagy a világ Csermely Péter szemével (könyvbemutatóval egybekötött beszélgetés)
Megjelenő könyv: Csermely Péter: Bloghálózatos életfilozófiám

Résztvevők:
  • Csermely Péter, biokémikus, hálózatkutató
  • Falus András, immunológus
A beszélgetést követően a szerző a Typotex standján (K15) dedikál.

A Science in Fiction sorozat:

Azt a feltételezést, hogy az irodalmi beállítottságú embereket nem érdekli a tudomány, a tudósokat pedig nem érdekli az irodalom, már a 20. században megcáfolták, s ez különösen igaz az utóbbi évtizedekre.
A Science in Fiction sorozatba olyan könyveket válogattunk, melyek hátterében filozófiai, történelmi és tudományos szemlélet áll. Szerzőik nemzetközi irodalmi díjakkal elismert szépírók, akik iróniával tekintenek a tudományos gondolkodásra, ugyanakkor mély meggyőződésük, hogy a tudomány olyan alapzat, mely nem kerülhető meg.

A sorozat első négy kötete az antikvitástól a jövő századok koráig átívelően ragadja meg az emberiség és a tudomány örök kérdéseit.

Jacek Dukaj (1974)
Számos regénye és novellája jelent meg, a leg jelentősebb
lengyel science fiction író Stanisław Lem óta. Számos nemzetközi irodalmi díj mellett 2009-ben elnyerte az Európai Unió Irodalmi Díját.

Ignacy Karpowicz (1976)
Lengyel író, prozaista, utazó. Az írás mellett angolból, spanyolból és amhara nyelvből fordít, és utazgat Közép-Amerikában, Kelet- Afrikában. 2010-ben a Wydawnictwo Literackie gondozásában látott napvilágot Balladyny i romanse (Égiek és földiek) című műve, mellyel elnyerte a Polityka hetilap 2010-es Paszport díját.

Harald Voetmann (1978)
A Dán Írói Kollégiumban végzett 1999-ben, majd a következő évben Kapricer című rövid, groteszk történetekből és vázlatokból álló művével debütált. 2010-ben megjelent Vagen (Plinius szerint a világ) című első regényéért az Északi Tanács Irodalmi Díjára jelölték.


Jacek Dukaj
Extensa – regény az EPR-paradoxonra
Megjelenés: 2012. április
Fordította: Mihályi Zsuzsa


Az Einstein–Podolsky–Rosen–paradoxon szerint az elemi részecskék hatással vannak egymásra, még több száz fényévnyi távolságból is. A történet mesélője a távoli jövőben, a Föld utolsó elérhető szegletében éli békés életét. Ám felnőve lassanként ráébred, hogy bolygónkon, a teljes univerzummal egyetemben egy magasabb rendű civilizáció képviselői uralkodnak, akik úgy tekintenek az emberre, amiként mi emberek tekintünk a hangyákra. Az eszköz, mely ezekenek az Idegeneknek hatalmat szolgáltat a kozmosz felett, a címben szereplő extensa – egy rendkívül fejlett technológia, egyfajta anyag, amelynek elméleti alapjai évek óta úgy ismertek, mint az EPR-paradoxon


Harald Voetmann
Plinius szerint a világ
Megjelenés: 2012. április
Fordította: Soós Anita


Plinius is ember volt: folyton vérzett az orra, asztmás is volt, meg túlsúlyos, de persze többkötetes munkájában ragyogó módon térképezte fel és nevezte nevén a természeti világ minden jelenségét.
Jól meg is kapta a magáét: amikor felolvasott a virágokról, annyi virágszirmot szórtak elébe, hogy majd megfulladt a fojtogató szagorgiától.

A Római Birodalom is civilizált volt a maga módján, bár nem volt se wikipédia, se érzéstelenítőszer. Akkoriban az számított látványosságnak, ha a lehető legrövidebb idő alatt mészároltak le egy falka vadállatot, vagy ha a gyerekek Sallustius kertjében óriások hulláit nézegethették.

Voetmann a hús-vér antik világot tárja elénk, amelyben az egész római civilizáció a szellem helyett inkább az érzékeknek akart megfelelni, s Plinius könyvei helyett inkább a kiömlő belekben gyönyörködött.

www.typotex.hu
nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Interjú Beck Tamással, a 33. Salvatore Quasimodo Költőverseny fődíjasával
Sofi Oksanen esszékötetének margós bemutatójáról
irodalom

Kritika Élő Csenge Enikő Apám országa című kötetéről
Claudia Durastanti az Őszi Margón

Más művészeti ágakról

Oksana Karpovych: Lehallgatva című filmje a 21. Verzió Filmfesztiválon
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés