bezár
 

irodalom

2011. 04. 01.
Habermas, Jürgen: A kommunikatív cselekvés elmélete
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Jürgen Habermas hatalmas kétkötetes munkája először 1981-ben jelent meg, és egyértelműen a 20. század második felének legjelentősebb társadalomelméleti teljesítménye, csak Max Weber nagy műve, a Gazdaság és társadalom hasonlítható hozzá.

A kommunikatív cselekvés elmélete a kritikai társadalomelmélet alapjainak tisztázását tűzi ki célul. A kommunikatív cselekvés mint alapfogalom három tematikus komplexumhoz nyit utat, amelyek egymással szorosan összefonódnak: a kommunikatív racionalitás fogalmához, egy kétlépcsős, a cselekvés és a rendszer paradigmáit összekapcsoló társadalomfelfogáshoz és egy olyan elméleti koncepcióhoz, amely a modernség paradoxonait az életvilág kommunikatív struktúráinak az önállósult, formálisan megszerveződött cselekvési rendszereknek való alárendelés segítségével világítja meg.

prae.hu

 

Habermas korszakos munkája számtalan elméleti elágazásával az elmúlt harminc évben a társadalomfilozófia és az empirikus társadalomkutatás megkerülhetetlen alapműve.

 

Gondolat Kiadó

 

A kommunikációkutatás klasszikusai

Fordította Ábrahám Zoltán, Berényi Gábor, Felkai Gábor és Király Edit 

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?
Kritika Horváth Viktor A Júdás-terv című regényéről
Kritika Vass Norbert Kappanfölde című kötetéről

Más művészeti ágakról

Interjú Molnár Judit Lillával
Kárpáti Péter Térkép a túlvilágról című darabja a Trafóban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés