bezár
 

gyerek

2010. 02. 17.
Együtt lenni jó! - pályázati felhívás illusztrátoroknak és meseíróknak
Küzdelem a szegénység és a társadalmi kirekesztés ellen
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Csodaceruza a mesék és a képek erejével szeretné megmutatni, hogy a szegénység és a kirekesztés nem járható út sem Magyarország, sem Európa számára. A szerkesztőség olyan illusztrációkat és meséket vár, amelyek a művészet eszközeivel rávilágítanak a szegénységben és kirekesztettségben élők helyzetére. Bíznak abban, hogy a pályázatra beküldött művekkel elősegíthetik az értelmes társadalmi közbeszédet, melynek hatására mérséklődik a szegénység, és befogadóbbá válik a társadalom a kitaszítottakkal szemben.

prae.hu

Pályázati felhívás illusztrátoroknak és meseíróknak

„Együtt lenni jó!”
A mesék és illusztrációk segítségével küzdjünk együtt a szegénység és a társadalmi kirekesztés ellen!

A pályázat témája: Küzdelem a szegénység és a társadalmi kirekesztés ellen.

Mindkét kategóriában pályázhat minden 18 éven felüli professzionális és amatőr alkotó. A beérkezett illusztrációk közül a legjobbakat a mottóval azonos című ("Együtt lenni jó") kiállítás keretében mutatják be a szervezők 2010. április 19. és május 13. között a Művészetek Palotájában, amely a VI. Gyermekirodalmi Fesztiválnak is otthont ad 2010. április 30- tól május 2. ig.

A legjobb illusztráció fődíja:
300.000 Ft

II. díj: 200.000 Ft
III. díj: 100.000 FT

A legjobb mese fődíja:
300.000 Ft

II. díj: 200.000 Ft
III. díj: 100.000 FT

A díjakat az E.ON Hungária Zrt. ajánlotta fel. Az E.ON-díj mellett közönségdíjat és számos szakmai különdíjat szeretnének kiosztani, amennyiben a beérkezett pályázati művek minősége lehetővé teszi. A díj átadása ünnepélyes keretek között a Gyermekirodalmi Fesztivál egyik kiemelt eseménye lesz.

A szervezők célja, hogy mind a szakma, mind a szélesebb közönség számára hangsúlyozzák a művészi minőségű illusztráció szerepét a jelenkor vizualitásában, és kiemeljék a gyermekirodalom óriási jelentőségét a felnövekvő nemzedékek szellemi, lelki fejlődésében és a magyar nyelvi kultúrában.

A nevezési díj: 4.000 Ft. A nevezési díjat az alábbi számlaszámra kérik átutalni, Csodaceruza: 10102086-44002800-00000002 (A nevezési díjat a szervezési és kiállítási költségekre fordítjuk.)

Az alkotásoknak a kiírásban megfogalmazott témához kell kötődniük.

A pályázat jeligés! Minden jeligéhez csak egy alkotás tartozhat!

AZ ILLUSZTRÁCIÓS PÁLYÁZAT RÉSZLETEI

50 x 70 cm-nél nem nagyobb, szabadon választott technikával készülő munkák. Lehet egyetlen kép vagy maximum 3 képből álló sorozat (a mérethatár ez esetben a három kép együttes méretére vonatkozik).
Illusztrációkat a megadott vagy olyan szabadon választott gyermekirodalmi művekhez várnak, amelyekben hangsúlyosan megjelenik a szegénység és a társadalmi kirekesztettség.
Gyermekirodalmi művek például: magyar népmesék, Móricz Zsigmond: Árvácska, Charles Dickens: Twist Olivér, Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön, Móricz Zsigmond: Hét krajcár, Andersen: A gyufaárus kislány, Michael Ende: Momo.

A pályamunkákat első körben digitalizált formában: jpg, jpeg, tif vagy pdf formátumban, CMYK színbeállítással, 300 dpi felbontással előkészítve valamilyen hordozóra feltöltve (cd, dvd) kérik elküldeni a szervezők postai úton elküldeni az alábbi címre:
Csodaceruza, 1393 Budapest Pf. 340
Kérjük, a borítékra is írják rá a jeligét!

A boríték a pályamű mellett tartalmazza a nevezési díj befizetését igazoló szelvény másolatát, rajta a jeligével vagy internetes átutalás esetén a tranzakcióról szóló banki feljegyzést. Egy másik, jeligével ellátott leragasztott borítékban kérik elhelyezni az alkotó adatait (név, telefonszám, postacím, e-mail-cím, rövid szakmai vagy nem szakmai életrajz), az alkotáshoz használt technika leírását és az alkotás címét. A kiállításra beválogatott eredeti munkákat, melyeket a Művészetek Palotájában mutatunk be, április első hetében a helyszínen gyűjtik be az erről értesített művészektől, kiállításkész (50x70-es mérethez paszpartuzott) állapotban.

A zsűri elnöke:
Rényi András művészettörténész, esztéta, az ELTE Művészettörténeti Intézet igazgatója, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Tanácsának tagja

A zsűri tagjai:
Keresztes Dóra grafikusművész
Pálfi György docens, MOME
Virág Jenő, az Art Limes folyóirat főszerkesztője
Vojnich Erzsébet Munkácsy-, AEGON-díjas festőművész

A MESEPÁLYÁZAT RÉSZLETEI

A pályázat szövege minimum 3000, maximum 7-8000 karakter lehet.
A pályamunkákat doc, rtf vagy pdf formátumban, valamilyen hordozóra másolva (cd, dvd) kérjük postai úton elküldeni az alábbi címre:
Csodaceruza, 1393 Budapest Pf. 340
Kérik a szervezők, hogy a borítékra is írják rá a jeligét!

A boríték a pályamű mellett tartalmazza a nevezési díj befizetését igazoló szelvény másolatát, rajta a jeligével, vagy internetes átutalás esetén a tranzakcióról szóló banki feljegyzést. Egy másik, leragasztott borítékban kérjük elhelyezni az alkotó adatait (név, telefonszám, postacím, e-mailcím, rövid szakmai vagy nem szakmai életrajz).

A zsűri által legjobbnak ítélt munkákat az illusztrációs kiállítás ideje alatt a Művészetek Palotájában helyben olvasható módon hozzák nyilvánosságra, de bemutatják a Csodaceruza és más folyóiratok hasábjain is, valamint az interneten, a rendezvény saját honlapján és partnereink oldalain is.

A zsűri elnöke:
Háy János, József Attila-, Füst Milán-, Palládium-díjas író

A zsűri tagjai:
Both Gabi, a Csodaceruza szerkesztője
Győri Hanna fordító, kritikus
Kovács Eszter, a Pozsonyi Pagony kiadó főszerkesztője
Szigethy Katalin, a Naphegy kiadó főszerkesztője

A pályázat postára adási határideje: 2010. március 20.

Díjátadó: 2010. április 30.
Művészetek Palotája

A fesztivál "tündére"
D. Tóth Kriszta televíziós újságíró, a Lolamesék írója

Szervezők:
Csodaceruza folyóirat
Gyermekkönyvszerzők és Illusztrátorok Egyesülete
Helyszín: Művészetek Palotája
Fő támogatók: E.ON Hungária Zrt., MASZRE, NKA
www.egyuttlennijo.net
www.csodaceruza.com
www.gyie.hu

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


Más művészeti ágakról

Benkő Barnabás, Enyedi Zsolt, Hamerli Judit képzőművészek közös kiállításáról
Az irodalmi és művészeti folyóiratkultúra kapcsán
Tarnóczi Jakab idei, grazi rendezéséről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés