gyerek
Kerekes Arika, a Göröngyös Úti Iskola 2.b osztályos, élénk képzelőerővel és szárnyaló fantáziával megáldott tanulója mindent megadna egy kis népszerűségért. Egy nap, hogy végre felfigyeljenek rá, elhiteti osztálytársaival, hogy van egy dúsgazdag, vidámpark szerű kastélyban élő svájci nagynénije, Heidi néni, aki meghívta őt magához a nyárra, és felajánlotta, hogy még egy barátját is magával viheti az álomutazásra. Az osztályban hatalmas versengés indul a mesés svájci vakációért és Arika barátságáért. De megéri-e népszerűnek lenni ezen az áron?
A bábelőadás a kisiskolás korosztály mindennapos élethelyzeteit, konfliktusait vizsgálja meg közvetlen közelről. Érdemes-e füllenteni csak azért, hogy érdekesnek látsszunk? És egyáltalán: mitől érdekes vagy különleges valaki?
A gyermekpszichológia a hazugság lélektanát a szégyenérzettel, valamilyen probléma elrejtésével, elkendőzésével, a kompenzációval magyarázza. Kolozsi Angéla a bábszínháznak adott interjújában arról beszélt, milyen rendezői elképzelés motiválta a téma kapcsán: „Minden ember (akár gyerek, akár felnőtt) szeretné, ha szeretnék: ha odafigyelnének rá, ha elfogadnák. A szeretethiányra, a magányra különféle válaszokat adhatunk - az egyik lehetséges út, amikor azt hazudjuk, hogy tök jól vagyunk. Arika ezt a »tök jól levést« hergeli odáig, hogy egy ponton túl mindenki tátott szájjal hallgatja és már irigyli, cserélni akar vele. Amikor lelepleződik, nagyot zuhan és akinek addig mindenki a barátságát kereste, az osztály számkivetettje lesz.”
A premier január 14-én, vasárnap délelőtt 10 órától lesz a Vojtina Bábszínház Kálvin téri Színháztermében. A darab látványtervezője Szőts Orsolya, zeneszerzője Czapp Ferenc, koreográfusa Ágoston Krisztina. A szerepekben Asbóth Anikót, Baditz Dávidot, Hell Krisztinát, Főglein Fruzsinát, Mercs Máté Pétert, Nagy Mónikát és Telenkó-Oláh Tímeát láthatja a közönség.
Az előadást 6 éves kortól ajánlják.