gyerek
Már az érkezés előtt lehetőség van rá, hogy a gyerekek otthonról ismerkedjenek a térrel, a múzeumi szokásokkal: a honlapról elérhető egy kisfilm, letölthető egy szociális történet, a múzeum térképe és a múzeumi szabályokat bemutató rajzos tábla is.
A Mesemúzeumban piktogramok és képes útmutatók könnyítik az új környezetben való eligazodást, kijelölt pihenősarok nyújt lehetőséget az újratöltődésre. A kiállítás bejárásához speciális vezetőfüzetet és hasznos tárgyakat rejtő családi tarisznyát igényelhetnek a pénztárnál.
Az óvodai, iskolai csoportokat autizmusspecifikus módszertanra épülő múzeumpedagógiai foglalkozás vezeti be a mesék világába. Ha valaki családdal szeretné felkeresni a múzeumot, akkor a Családi látogatás almenüben további részleteket találhat. Ha egy pedagógus az osztályával szeretne részt venni egy akadálymentes foglalkozáson, a Csoportos látogatás almenüben találja a további részleteket.
Az Autizmusbarát Mesemúzeum projekt szakmai koncepcióját Várnai Zsuzsa, klinikai gyermek-szakpszichológus (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány), Nemes-Jakab Éva múzeumpedagógus, továbbá Csörsz Katalin múzuempedagógus, Hollósy Réka, múzeumpedagógus, dr. Simó Judit, gyermekpszichiáter (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány), és Helmich Katalin, a Mesemúzeum szakmai vezetője dolgozta ki.
A látogatásra felkészítő filmet Korom Anna rendezte, az operatőrök pedig Vincze Alina és Fecske Flóra. Projektkoordinátor Fazekas Éva (Nemzetközi Cseperedő Alapítvány), grafika Kecskés Judit, fotók Békefi Dóra.
A programmal kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket az info.cseperedo@gmail.com, valamint a mesemuzeum@pim.hu email címekre várják.
A négyzetes kép forrása: www.mesemuzeum.hu