gyerek
A könyvbemutatót október 5-én, kedden 17 órakor tartják a Budapest Bábszínház nagyszínpadán. A nagyközönség számára élőben közvetítik az eseményt a Pagony Kiadó és a Budapest Bábszínház Facebook-oldalain.
A beszélgetésen Tasnádi István író, Felvidéki Miklós illusztrátor, Tengely Gábor rendező és Michac Gábor jelmez- és bábtervező vesz részt. Az előadásból részleteket is bemutat a színház, és lerántja a leplet pár kulisszatitokról. A Helló, Héraklész! a kiskamaszokat szólítja meg izgalmas látványvilágával, vizuális effektekkel, moduláris szintetizátorral létrehozott különleges zenei világával.
Tasnádi István kifejezetten a bábszínház társulata számára írta új darabját Héraklész mítoszából, amelyben a legendás hős és hétköznapi halandó féltestvére, Iphiklész történetén keresztül a mitológia eszköztárával, de a mai gyerekek nyelvén beszél bátorságról, kiválasztottságról és testvéri szeretetről. Az előadáshoz kapcsolódóan Tik-Tok oldalát is elindította a Bábszínház, hogy minél közelebb hozza a bábműfajt ehhez a korosztályhoz.
A Budapest Bábszínház és a Pagony Kiadó együttműködése nem újkeletű, a múlt héten mutatták be nagy sikerrel Kiss Judit Ágnes Babaróka című könyvének bábadaptációját, amelyet Ellinger Edina rendezett. A mesék egy emberi tulajdonságokkal felruházott rókacsalád mindennapjait dolgozzák fel. Főhősük, Babaróka a történet kezdetén hároméves, és éppen óvodába készül.
A bájos és humoros történetek mind egy-egy ismerős konfliktus és annak feloldása köré szerveződnek: családi súrlódások, költözés, kistestvér születése. A mese komolyan veszi a kisgyerekkor egyszerű és mégis bonyolult kérdéseit, miközben megmutatja, ahogy egy kisróka számára lassan kinyílik a világ - olvasható az előadás ismertetőjében.
A Pagonnyal közös együttműködés következő állomása a Kisrigók című előadás lesz október végén. Paulon Viktória Kisrigók című történetét rendezi meg Hoffer Károly. A kisiskolásoknak és családjuknak szóló előadás az írónő személyes indíttatású története, örökbefogadott gyermekei fantáziadús, mesés elemekkel átszőtt magánmitológiája, amelyet Gimesi Dóra adaptált színpadra.
A négyzetes kép forrása: www.budapestbabszinhaz.hu