bezár
 

art&design

2021. 06. 22.
Párizsi magyar szobrászok munkái a Kálmán Makláry Fine Arts Galériában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Párizsi magyar szobrászok munkái a Kálmán Makláry Fine Arts Galériában Az École de Paris (Párizsi iskola) művészcsoport magyar tagjainak szobraiból nyílt kiállítás a budapesti Kálmán Makláry Fine Arts Galériában (KMFAG)

 A galéria Magyar Párizs elnevezésű kiállítás-sorozata eddig elsősorban franciaországi magyar festők munkáit mutatta be, most azonban a szobrászok alkotásaira fókuszál - közölte az MTI-vel kedden a Kálmán Makláry Fine Arts Galéria.

prae.hu

Az École de Paris tagjai közé különböző korszakokban olyan világhírű művészek tartoztak, mint Pablo Picasso, Marc Chagall, Amedeo Modigliani, Jóan Miró vagy Hans Arp.

A művészcsoport kiemelkedő magyar tagjai közül Miklós Gusztáv, Csáky József, Beöthy István, Anton Prinner, Sylvester Katalin, Victor Román és Szabó László 1930-as évektől készült alkotásai láthatók a Falk Miksa utcai kiállítótérben.

A bemutatott fa- és bronzszobrok jellemzően a 20. század eleji avantgárd irányzatok, főleg a szürrealizmus, a kubizmus vagy az art deco és más absztrakt stílusok jegyeit mutatják fel - közölte a KMFAG.

Az összegzés szerint a magyar közönség most először találkozhat ezekkel a szobrokkal, melyek közül néhányat már többször is kiállították olyan neves nemzetközi múzeumokban, mint a párizsi Pompidou Központ, a Rodin Múzeum, a Musée National d'Art Moderne, vagy a New York-i Metropolitan Múzeum.

A kiállítás ingyenesen látogatható védettségi kártya bemutatása mellett július 30-ig. A tárlat megtekintéséhez a kmfagallery@gmail.com e-mail címen szükséges regisztrálni.

 

Kép forrása: KMFA hivatalos Facebook oldala

 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Egy mozgástanulmány
A városarcheológia szervetlen fossziliája
A teremtett „képzelet” határtalansága
art&design

Mátrai Erik AIR című kiállításáról

Más művészeti ágakról

Rich Peppiatt: Kneecap – Ír nemzeti hip-hopot!
Kosztolányi Dezső Őszi reggeli című verséről
A filmek rejtett történetei a BIFF-en


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés