építészet

A rangos zsűri a pályázatok értékelésekor a minőséget, az egyediséget, a projekttervezést, az innovációt és a fenntarthatóság iránti elkötelezettséget vizsgálta, és kiemelték, hogy a Magyar Zene Háza esetében az győzte meg őket, hogy az épület látványos kinézete összhangban áll az azt megtöltő zenei tartalommal; az épület funkciók szerinti hármas felosztása - múzeumi, előadóművészeti, oktatási – a térben is jól elkülönül.
A hírt Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója jelentette be, aki nyilatkozatában az épülettel kapcsolatban azt is kifejtette, hogy „a Magyar Zene Háza építése jó ütemben halad, az épület szerkezetkész állapotban van, már látható az ikonikus tetőzete és az Európában egyedülálló méretű, monumentális üvegfalai. A nagyközönség 2021 végén veheti majd birtokba a zenei beavató intézményt.” A vezérigazgató azt is elmondta, hogy a díj igazolja a Liget Budapest Projekt keretében történő városfejlesztés sikerét, mely nem csupán a Liget, de a főváros és egész Magyarország nemzetközi megítélését is erősíti, s azt mutatja, hogy a Magyar Zene Háza fontos szerepet fog játszani abban, hogy a Városliget újra a családi programok és a kulturális élet központjává váljon.
A Sou Fujimoto világhírű japán építész összhangra törekvő látásmódjának és Batta András csapatának tartalmi koncepciójának ötvözéséből létrejövő épületprojekt nem először ért el nemzetközi sikert, hiszen 2019-ben „A legjobb nemzetközi középület” elismerést, valamint az „Európa legjobb középülete” díjat nyerte el az International Property Awards-on. A környezetbarát épülettel a tervezők törekszenek arra, hogy a belső és külső tér között létrejövő harmonikus átmenetet jöjjön létre, ehhez a természetből és a zenéből egyaránt merítettek.