irodalom
1. „lélektani családregény”
„A bűnösök lelepleződnek, de közben Peter Brenner, az ügyvéd élete szilánkokra hasad. Vagyis valamiféle lélektani családregény is el van rejtve a könyvben (…). Igazából egyetlen szó festi a legtalálóbban Molnár T. Eszter munkáját: tehetség.”
Bán Zoltán András, Magyar Narancs
2. „szenvedélyes, különös emberek”
A „karakterábrázolás” kifejezésbe bele is kapaszkodnék, mert a Szabadesés ebben a legerősebb – skandináv hagyományok szerint építkezik, így a központi bűnesetre és annak elkövetőjére is elég hamar fény derül, onnantól kezdve pedig a hangsúly a kérdéseken van: miért tette, hogyan, és egyáltalán, kik ezek a maguk módján mind szenvedélyes, különös emberek?
Kalapos Éva Veronika, WMN
3. „humor”
Aki ismeri Molnár T. Eszter ifjúsági regényeit, tudhatja jól, hogy alkotásainak szerves része a humor. (...) könnyed, elegáns szellemesség, irónia
Pethő Anita, Egy olvasó naplója
4. „klassz(ikus)”
„van még valami ebben a könyvben, ami a plusz, ami a nagy művek sajátja: szerves, fonódó, bölcs tudás az életről, minden megmutatásának a képessége, arányérzék, írástudás, szerkezeti felépítés, szóval minden olyasmi, ami egy klassz(ikus) irodalmi műbe kell.”
Nagy Koppány Zsolt, Magyar Idők
5. „minden apró részlet, mozzanat egyszer már megtörtént vagy megtörténhetett egy laborban”
A helyszín Heidelberg, ami elsőre fura választásnak tűnhet egy magyar írótól, viszont Molnár T. Eszter évek óta Németországban él, innentől kezdve otthonról írt az itthoniaknak, hitelesen mozgatja a szereplőit(…), és ez különösen igaz azokra a jelenetekre, amelyek a kutatólaboratórium falai között történnek, hiszen a Szabadesés írója biológusként végzett és dolgozott, nyilván minden apró részlet, mozzanat egyszer már megtörtént vagy megtörténhetett egy laborban (ha nem itt, akkor másutt).
Kiss Orsolya, Könyvesblog
6. „erős a stílusa”
Molnár T. Eszter remekül ír: az a minimum, hogy erős a stílusa, hogy jól van felépítve a szöveg, vagy hogy visz magával a lendület előre, de közben egészen megragadó, ahogy bevezet minket Brenner életének felső osztálybeli posványába. Talán ezek a részek a regény legerősebb pillanatai”
Szabó Dominik, Ekultúra
7. „a társadalmi rang is korrumpálhatja az igazságszolgáltatást”
A regény tökéletes képet fest arról, hogyan válhat valakinek a kárára a múltja még akkor is, ha a jelene makulátlan, valamint arról is, hogy nem csak a vagyoni, hanem bizony a kapcsolati tőke és a társadalmi rang is korrumpálhatja az igazságszolgáltatást, és torzíthatja el az igazságképünket (…). Ezzel kapcsolatban elgondolkodtató, hogy a kiönteni készülő Neckar vajon csak a nyomasztó hátteret kívánja erősíteni, vagy a duzzadó gonoszságot, bűnt és az önazonosság elvesztését kívánja szimbolizálni.
Beke Zsolt, Litera
Az írónő honlapja: www.molnarteszter.hu
Az írónő Facebook-oldala: https://www.facebook.com/Moln%C3%A1r-T-Eszter-103325443553605/
Molnár T. Eszterrel interjú készült a Nők lapja Caféban, a Bárka online-on, a Vasárnapi hírekben, a Magyar Nemzet Magazinban, a 168 órában és az MR1 Kossuth Rádióban, ezek elolvashatók a honlapján.
Kapható: Libri és Líra könyvesboltok, valamint a Bookline-on.