bezár
 

irodalom

2020. 11. 28.
Péntek Imre verseskötetét választotta az MMA az év legjobb könyvének
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Péntek Imre verseskötetét választotta az MMA az év legjobb könyvének Péntek Imre „Csipetnyi ég" című verseskötete kapta a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Irodalmi Tagozatának az év legjobb könyvét elismerő díját - közölte az MTI.

A 2020-as Könyv Nívódíjat megosztva nyerte el Kenéz Ferenc A visszaírt betű (Válogatott versek) című kötete és Monostori Imre irodalomtörténész, kritikus Kéve és kereszt - Kritikai rajzok című esszékötete.

A díjakat hagyományosan az Élőfolyóirat-sorozat estjén adják át, de idén a vírusjárvány miatt ezt későbbi időpontra halasztották. Az okleveleket és pénzdíjat a nyertes szerzőkhöz eljuttatják. Az idei év különlegessége, hogy két válogatott verseskötetet is díjazott az MMA az Irodalmi Tagozatba tartozó 39 akadémikusa.

Az Irodalmi Tagozat Tőzsér Árpád Kossuth-díjas költő, akadémikus, a nemzet művésze javaslatára hat évvel ezelőtt döntött úgy, hogy megalapítja az Év Legjobb Könyve Díjat és a könyves Nívódíjakat, amelyekre a jelölteket minden év novembere és a következő év októbere között megjelenő könyvek közül műfajtól függetlenül választanak ki. Az Irodalmi Tagozatban tevékenykedő akadémiai tagok minden évben javaslatot tesznek a díjazottakra, majd titkos szavazással döntenek arról, hogy az előterjesztettek közül kik a legérdemesebbek. Idén a 19 jelölt könyv közül választották ki online szavazás útján a két verseskötetet és az esszéket, kritikákat tartalmazó összefoglaló tanulmánykötetet.

A közlemény idézi Mezey Katalint, az MMA Irodalmi Tagozatának vezetőjét, aki azt mondta, hogy bár műfaji megkötés nincs, mégis a hat év alatt gyakran verseskönyvnek ítélték oda a pénzjutalommal járó díjakat, azért is, hogy ez a díj felhívja az olvasók figyelmét a kortárs magyar líra jelentős teljesítményeire.

Fotó: Péntek Imre: Csipetnyi ég borítója, mma.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

irodalom

A Jelenkor Kiadó új költészeti kiadványainak bemutatója
Kritika Babarczy Eszter Néhány szabály a boldogsághoz című kötetéről
Szálinger Balázs volt a Költőim sorozat vendége
irodalom

Az Élet és Irodalom Könyvtolmácsok című beszélgetéssorozatának első alkalma

Más művészeti ágakról

Komáromy Bese Soha jobban című darabjáról
Csáki László: Kék Pelikan


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés